o nás

Navrženo a vyrobeno pod vlčí horou

Jsme malá rodinná značka oblečení pro mámy a děti. Vše vyrábíme v malých množstvích a s ohledem na lokálnost a udržitelnost. Naše chunky svetry pleteme v české rodinné pletárně, čímž pomáháme udržet tradiční české řemeslo. Svetry pleteme z kvalitních a certifikovaných přízí. Díky tomu jsou měkké na dotek, nekoušou, nežmolkovatí a jsou vhodné do pračky i sušičky. Chceme, aby naše svetry byly jedinečné, proto je vyrábíme v menších kolekcích. V našich chunky svetrech již nosí stovky dětí a žen. 

Kromě svetrů šijeme také šaty. Šijeme je kvalitně a poctivě z certifikovaných látek. Nejraději samozřejmě máme ty organické, které jsou pro děti nejvhodnější. Preferujeme jednoduchost a ženskost. 

Ve všech krocích výroby se snažíme o maximální udržitelnost. Vybíráme si pouze takové materiály, které jsou udržitelné a vše je vyráběno lokálně v České republice v malých množstvích.  Naše kousky jsou kvalitní a nadčasové.

Jako máma se snažím o to, aby děti svoje oblečení milovaly, aby v něm rády dělaly lumpárny, aby jim v něm bylo dobře.  Ráda se proto nechávám inspirovat mými dětmi a jejich potřebami. Proto používáme pouze takové materiály, které jim jsou příjemné a rády se do nich zachumlávají. Všechno oblečení společně testujeme, aby vydrželo opravdu hodně a nemuselo se v šatníku stále obměňovat.  Všechny naše kousky jsou oversized a jsou kvalitně zpracované.

Budeme rádi, pokud budou vaše děti wolfkids oblečení nosit stejně rády jako ty naše. 

 

 

 

PAEZ

Nově máme na eshopu také espadrilky PAEZ. Značka PAEZ byla založena v roce 2006 v Buenos Aires, jako malá firma, která se pokusila obnovit tradici své národní boty alpargatas. Příběh těchto bot začal před tisíci lety v Egyptě. Někdy kolem roku 1830 pak baskičtí přistěhovalci do Argentiny s sebou přivezli i lehkou plátěnou botu, potomka egyptského sandálu, kterou začali nazývat alpargata. Ta se ihned stala velmi oblíbenou, především pro svou pohodlnost a všestrannost. Její popularitu rozšířili kočovní Gaučové, kteří při svých cestách po celé Patagonii a Andách, chodili pěšky a jezdili na koních a vždy měli na nohách alpargatas. Postupně se tyto boty, tradičně pouze v černé nebo bílé, staly každodenním obutím celé Argentiny. A to především díky své pohodlnosti a prodyšnosti. Ale zatímco alpargatas byly pohodlné, postrádaly určitou šťávu.  Tak si tři přátelé řekli proč by nemohli alpargatas oživit zábavnými barvami a vzory. V roce 2006 tak vyrobili první boty PAEZ a s pomocí dalších přátel koupili vlastní výrobní závody v San Martín na předměstí Buenos Aires. 

V roce 2014 se celé vedení firmy přestěhovalo do Evropy, nejdříve do Barcelony, poté do Lisabonu, kde mají Paezky svou základnu do dnes. 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz